Veoma dobra fudbalska predstava u Jaružanima sa dva potpuno različita poluvremena. Od samog početka Crni vrh je kontrolisao utakmicu. Redale su se prilike pred golom Vidovića, a posebno je bilo opasno iz prekida.
Veoma zanimljiv podatak govori o dominaciji domaćih u prvom poluvremenu koji su čak pet puta, pogodili okvir gostujućeg gola. Ipak, treba konstatovati kako su kod golova Crnog vrha značajne uloge odigrali fudbaleri Brda.

Kod prvog gola Radića u 30.minuti, golman Vidović nesmotreno interveniše i otvara vrata svog gola domaćem sastavu. Do drugog gola nije se dugo čekalo. Sedam minuta kasnije, Miljević bez potrebe ruši protivničkog igrača u kaznenom prostorz Brda. Kukić je neumoljiv i to je 2:0.
Bez obzira na veoma blijedo izdanje, žuto plavi su imali svoje šanse, ali sreća je bila na strani domaćih.
U drugom poluvremenu, sve je bilo drugačije. Brdo je imalo potpunu dominaciju, tako da Crni vrh nije pošteno prešao centar terena. Trener Alkić je uveo tri igrača na poluvremenu i put do gola Račića bio je mnogo jednostavniji. Okori je bio nezaustavljiv i daleko je bolje komunicirao sa Edinjom nego Santana koji je igrao prvo poluvrijeme.
Nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca, Miodragović je bio siguran u 51. minuti. Ekipa Brda je apsolutni gospodar terena i rezultat veoma dobre i krajnje požrtvovane igre dolazi u 70. minuti kada Marmat postiže sjajan gol.
Velike zasluge pripadaju Edinju i Mijiću koji su omogućili da vidimo gol zbog kojeg se dolazi na fudbalske stadione.

CRNI VRH- OFK BRDO 2-2

Ne možemo se oteti utisku da je sudija Milan Simić iz Banja Luke mogao pokazati na bijelu tačku nakon prekršaja nad Isakovićem. Na kraju 2-2, možda i najpravedniji ishod utakmice u kojoj je ekipa Brda nastavila ovosezonski niz bez poraza na gostujućim terenima.

Dakle, u dobrom raspoloženju na drugom mjestu, ekipa Brda dočekuje subotnji derbi protiv lidera Omarske.

Žuti kartoni: Dedić,Isaković

Sastav: Vidović, Bundalo, Dedić,Karupović,Vojniković, Miodragović, Miljević, Trkulja M, Marmat, Edson, Santana

Rezerve: Babić, Trkulja D, Mijić, Behlić,Karagić, Okorie, Isaković