Upisana je četvrta prvenstvenea pobjeda za sami vrh tabele na drugoligaškom zapadu. Danas, kada igrate ispred zgrade sa rajom nije lako pobjediti 5-0, tako da ekipa predvođena kapitenom Vahidom Karupovićem, zaslužuje pohvale.

Šef stručnog štaba, Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, Mirza Alkić, promješao je karte i izveo ofanzivan sastav protiv Željezničara iz Doboja. Strpljivo, od noge do noge, možda malo sporija igra i ostvarena je potpuna premoć na terenu.

Žuto plavi su poveli golom Manojla Trkulje u 35. minuti. Velike zasluge za vodsto pripadaju Harambašiću koji je sjajno centrirao iz kornera. U 40. minuti sa svojim čuvarima se poigrao Okori i kada su svi očekivali da šutira, asistirao je Edinju za 2-0.

U drugom poluvremnu klub koji život znači je još dominantniji. Kombinaciju u kojoj je značajan doprinos dao Harambašić nakon što je Dedić odlično počeo napad,  veoma lijepim golom u 51. minuti okončao je Isaković.

Do četvrog gola Brdo dolazi u 57. minuti kada Okori odličnu igru kruniše pogotkom. Nije mu bilo teško nakon odličnog prodora i asistencije Dedića. Gotovo identičan gol za 5-0 bilježimo u 88. minuti. Asistencija Dedića, ovog puta za drugi gol Isakovića.

Gostima nije ostavljeno prostora da na Vedrom polju pokažu koliko mogu, ali fer i korektna igra zaslužuje pohvale. Očekivati je da ima snage za nastavak serije odličnih rezultata. Nažalost nije moglo protećo bez problema.

U 55.minuti se povrijedio Haris Harambašić i ostaje da se vidi koliko je to ozbiljno. Potrgani ligamenti stopala i strogo mirovanje su prvi nalazi. U narednih nekoliko kola pred Brdom je dosta teških utakmica.

Poštovani sponzori, donatori, članovi i prijatelji Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, uživajte u pobjedama žuto plavih. Vaša i podrška drugih je jako bitna jer moramo tražiti nove puteve ka poboljšanju budžeta kluba.

Žuti kartoni: Dedić, Isaković

Sastav: Vidović, Harambašić, Karupović, Dedić, Bundalo, Trkulja M, Trkulja D, Miodragović, Miljević, Edson, Okorie

Rezerve: Babić, Behlić, Karagić, Vojniković, Isaković, Marmat, Mijić