Gledati na ostatak prvenstva sa druge pozicije, nakon devetog kola drugoligaškog zapada, osjećaj je koji nismo imali do ove sezone. Iskreno se nadamo da se znate radovati i biti ponosni.
Protekle nedjelje, veoma zahtjevana utakmica je bila pred izabranicima Mirze Alkića. Dubrave su došle na Vedro polje bez poraza u osam odigranih utakmica i svega šest primljenih golova.
Nakon utakmice u Šipovu, bilo je veliko pitanje kako će žuto plavi djelovati u derbi susretu. Podsjećamo na kazneni udarac koji nije realizovan u minulom kolu, igrača više i „samo jedan bod“.

OFK BRDO- FK DUBRAVE 2-1

Međutim, za oni koji ne znaju kako je trener Alkić posložio ekipu i kakve je upute dao, veoma važna informacija. Strpljivo i oprezno, uz maksimalno zalaganje, pas igru i kompaktnost u odbrani. U veoma tvrdoj utakmici, gosti su bili prilično ravnopravan protivnik do velike šanse Stevića koji je sve sjajno uradio ali nije pogodio za vodstvo.
Međutim, odličnu asistenciju Okoria uz nespretnu reakciju odbrane Dubrava koristi Edinjo u 44.minuti.

U drugom poluvremenu, Brdo je još konkretnije i sigurnije. Jedini segment igre koji mora biti bolji što se moglo vidjeti i protiv Dubrava su prekidi. Tu su žuto plavi ranjivi i veoma je važno što je Vidović u odličnoj formi. Da je posebno bitan za igru Brda i Miodragović, dokazao je kod drugog gola Brda u jučerašnjem duelu sa Dubravama.
Nakon njegovog pasa, Trkulja je centrirao, a Edinjo još jednom pogodip za 2-0 i najboljeg igrača derbi susreta drugoligaškog zapada. Gol Hadžialagića za 2-1 u 81. minuti je samo potvrdio da se mora popraviti segment igre na koji smo već ukazali.
Dakle, prostora za boljim Brdom ima, ali još više je razloga da budemo jako sretni i ponosni. Razlog je to da javno čestitamo treneru Mirzi Alkiću koji na sebi svojstven način drži sve konce igr Brda u svojim rukama.
Za kraj, a mogli smo i na početku, TREBA NAM VAŠA FINANSIJSKA PODRŠKA. Nemojte kalkulisati ako želite da i dalje širom svijeta budete ponosni na Mataruško Brdo, zahvaljujući klubu koji život znači.

Naredno kolo Brdo je ponovo domaćin, ovaj put ekipi Alfe iz Modriče.

Žuti kartoni: Trkulja M, Isaković,

Sastav: Vidović,Trkulja M, Karupović, Bundalo, Dedić, Trkulja D, Miodragović, Miljević, Okorie, Edson, Stević

Rezerve: Babić, Behlić, Vojniković,Santana, Isaković, Marmat, Mijić