Jako zanimljiv početak susreta na Vedrom polju između OFK Brda i Sloge iz Srpca. Gosti su bili bolji imali posjed i jasno pokazali da se žele nadigravati. Međutim, domaći su brzo postavili stvari na svoje mjesto. Početna inicijativa Sloge je nestala i počela je potpuna dominacija žuto-plavih.

U 11. minuti bilo je 1-0. Odličnu asistenciju Davida Trkulje, veom lijepim pogotkom kruniše Mijić. Igra gostujuće ekipe se raspala i Brdo je sve opasnije. Nekoliko veoma lijepih akcija izmamile su aplauze objektivne publike na Vedrom polju, tako da se nije dugo čekalo na drugi gol.

Stević je u 24. minuti iskoristi sjajan pas Dedića i povisio na 2-0. Dopadljiva igra izabranika Mirze Alkića u prvom poluvremenu za sigurno vodstvo i nastavak utakmice na otvaranju sezone.

U drugom poluvremnu Brdo nastavlja ofanzivno, ali gosti uspjevaju smanjiti rezultat u 51. minuti, kada sudija Landup, opće je mišljenje, prestrogo pokazuje na bijelu tačku. Karamehić je siguran i gosti su smanjili vodstvo Brda.

Domaći fudbaleri nastavljaju veoma oprezno ali i dalje su bolji protivnik. Trener Alkić pravi izmjene koje su se isplatile u 88. minuti kada Okori pokazuje individualne kvalitete, nakon maestralnog pasa Miljevića.

Bilo je to za konačnih 3-1 i zasluženu pobjedu OFK Brda na početku sezoni koja će biti duga i teška.

Žuti kartoni: Miodragović, Edson

Sastav: Vidović, Dedić, Miodragović, Bundalo, Trkulja D, Miljević, Marmat, Mijić, Edson, Isaković, Stević

Rezerve: Babić,Karagić, Trkulja M, Vojniković, Okorie

TRENER OFK BRDA MIRZA ALKIĆ ZADOVOLJAN NAKON ZASLUŽENE POBJEDE. OFK BRDO- SLOGA SRBAC 3-1